طرح جدید ترامپ برای تلافی حرکت نظامی ایران؟

رئیس جمهور منتحب آمریکا در حالی خواهان افزایش تعداد تفنگداران دریایی این کشور است که فرمانده این یگان نیز بر وجود نفرات زبده در نبرد سایبری و دفاع هوایی تاکید کرده است.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهان افزایش حدود 12 هزار تفنگدار دریایی این کشور شد.

به نوشته وبگاه «مرین کورپز» ترامپ در ماه سپتامبر توصیه های اندیشکده محافظه کار هریتیج در زمینه افزایش نفرات ارتش چون اضافه کردن 12 گردان پیاده نظام دریایی و یک یگان تانک را پذیرفت.

بر اساس این گزارش، این افزایش نفرات اثرهای مناسبی بر سرعت عملیات و ارتقا وضعیت هزاران تفنگدار دریایی این کشور خواهد داشت.

«ژنرال رابرت نلر» فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا گفته است که کنگره آمریکا خواهان افزایش شمار تفنگداران فعال این کشور از 182 هزار نفر به 185 هزار نفر در سال 2017 شده است.

فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا به نیاز این یگان به نفرات زبده در زمینه نبرد با تهدیدهای آینده  چون تحلیل اطلاعات، نبرد سایبری،دفاع هوایی و جنگ الکترونیک اشاره کرد.

گفتنی است که ترامپ سال گذشته پس از دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط سپاه پاسداران مدعی شد که امریکا باید با موشک قایق‌های ایرانی را در خلیج فارس هدف بگیرد.

به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *