فناوری ذخیره سازی انرژی جالب در مرسدس بنز

mercedes benz energy storage uk delivery 6 1 760x400 300x158 - فناوری ذخیره سازی انرژی جالب در مرسدس بنز

شرکت مرسدس بنز قصد دارد سیستمی برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی در منازل عرضه کند و ابتدا آن را در انگلستان عرضه کند. مسئولان شرکت مدعی هستند با استفاده از این سیستم می توان میزان بهره مندی از انرژی خورشیدی را به ۶۵ درصد رساند.

به گزارش کلیک، بیشتر شرکت های خودروساز در حال رقابت با یکدیگر برای عرضه خودروهای برقی خود به بازار هستند؛ اما این رقابت تنها به خودروهای برقی ختم نمی شود و برخی از شرکت ها تلاش می کنند علاوه بر خودروهای برقی، باتری های ذخیره کننده انرژی را نیز عرضه کنند. شرکت تسلا قبلا باتری های Powerwall را عرضه کرده است و حالا هم شرکت Mercedes-Benz Energy قصد دارد سیستم خود را برای ذخیره سازی انرژی را (که از تعدادی باتری و چند بخش دیگر تشکیل شده است) نیز تولید و در کشور انگلستان عرضه کند.

mercedes benz energy storage uk delivery 4 new 300x159 - فناوری ذخیره سازی انرژی جالب در مرسدس بنز

این سیستم برای استفاده در منازل تهیه شده است. این باتری ها توسط شرکت ACCUmotive که یکی از شرکت های زیر مجموعه ای شرکت Diamler (شرکت مالک مرسدس بنز) فعال در زمینه تولید باتری خودروهای هیبریدی مرسدس بنز است، تولید شده است. این باتری ها لیتیوم یونی هستند و برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی و انرژی بادی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ظرفیت ذخیره سازی هر یک از باتری پک ها ۲٫۵ کیلووات ساعت برق است و طراحی مدولار آن ها این امکان را فراهم می کند که هشت عدد از آن ها با یکدیگر ترکیب شوند و در مجموع ۲۰ کیلووات ساعت برق ذخیره کنند. باتری های تسلا هم در دو ظرفیت هفت کیلووات ساعتی و ده کیلووات ساعتی تولید شده اند و می توان با استفاده از چند واحد از آن ها، ۵۸ کیلووات ساعت برق ذخیره کرد.

به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *