هفته دوم لیگ جهانی؛ بلژیک نخستین قربانی ملی پوشان در تهران

PRSA2950 300x200 - هفته دوم لیگ جهانی؛ بلژیک نخستین قربانی ملی پوشان در تهرانتیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار هفته دوم لیگ جهانی موفق به شکست سه بر دو بلژیک در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران شد.

 

 

 

 

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در لیگ جهانی سال 2017 از ساعت 21 و 10 دقیقه امشب (جمعه شب) به مصاف بلژیک رفت.

 

این مسابقه که نخستین دیدار خانگی ملی پوشان ایران در لیگ جهانی امسال بود، در حالی آغاز شد که ظرفیت سالن 12 هزار نفری آزادی تکمیل شده بود و تیم ایران حمایت همه جانبه هواداران را همراه داشت.

 
ملی پوشان والیبال ایران در ست نخست این مسابقه رقابت نزدیکی با تیم بلژیک داشتند و در نهایت 25 بر 23 مغلوب حریف شدند اما در ست دوم با اقتدار و با اختلاف هشت امتیاز (25 بر 17) به پیروزی رسیدند تا آماده برای ست های سوم و چهارم این مسابقه شوند.

 
در ابتدای ست سوم تیم ایران هماهنگی لازم را نداشت و از حریف عقب افتاد، اما در میانه ست جبران کرد و در نهایت این ست را نیز با امتیاز 25 بر 22 از آن خود کرد تا در ست شماری دو بر یک از حریف جلو بیافتد.

 
ملی پوشان والیبال ایران به رغم شایستگی در ست چهارم نیز با امتیاز 25 بر 23 مغلوب بلژیک شدند تا مسابقه به ست حساس پنجم کشیده شود.

 
در نهایت تیم ملی والیبال ایران در ست پنجم 15 بر 12 به پیروزی رسید  تا به دومین برد خود در لیگ جهانی امسال دست یابد و پنج امتیازی شود.

 
تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور و مهدی مرندی آغاز کرد.

 
ویتال هینن سرمربی تیم ملی والیبال بلژیک نیز از ترکیب برام ون دن درایس، فرانسوآ لیکات، پیِتِر ورهیز، ماتیاس والکیِرز، توماس روسو، آرنو ون دی وِلد و جِلی ریبِنز در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

 
قبل از شروع زمان پروتکل این مسابقه 12 هزار تماشاگر حاضر در سالن به احترام شهدای حملات تروریستی اخیر تهران یک دقیقه سکوت کردند.

 
محمدرضا داورزنی، عبدالحمید احمدی و فریبا محمدیان معاونین وزیر ورزش و جوانان از جمله تماشاگران مسابقه ایران و بلژیک بودند.

 
تیم ملی والیبال بلژیک در نخستین دیدار هفته نخست در شرایطی مغلوب ایران شد که در هفته نخست لیگ جهانی سال 2017 عملکرد خوبی داشت و موفق به شکست صربستان (سه بر صفر) و آمریکا (سه بر یک) شد.

 
این تیم تنها در مسابقه نخست خود در هفته اول سه بر دو مغلوب کانادا شده بود و در پایان هفته نخست با دو برد و هفت امتیاز در جایگاه دوم جدول 12 تیمی این رقابت ها قرار گرفت که به نوعی عملکردش همراه با شگفتی بود.
تیم ملی والیبال ایران در دیدار اول هفته نخست لیگ جهانی و در کشور ایتالیا سه بر صفر مغلوب میزبان شد، در دومین مسابقه سه بر یک نتیجه را به برزیل واگذار کرد و در بازی آخر هفته نخست با ترکیب جوانان خود سه بر یک لهستان را شکست داد تا با یک برد و سه امتیاز در رتبه دهم قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *