انتقاد روسیه از تلاش آمریکا برای برگزاری نشست ضد ایرانی در لهستان

سفیر روسیه نزد سازمان ملل تصریح کرد که تلاش‌های آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف نظامی ضد ایران از طریق برگزاری نشستی در لهستان، اقدامی غیرسازنده برای امنیت منطقه است.

روسیه در واکنش به تلاش آمریکا برای برگزاری نشستی ضدایرانی در لهستان، تصریح کرد که این اقدام برای صلح و ثبات خاورمیانه «غیرسازنده»‌است زیرا هدف آن بر مقابله با ایران جهت یافته است.

واسیلی نیبنزیا، سفیر روسیه نزد سازمان ملل متحد در نشست امروز شورای امنیت گفت که این نشست به خاطر توجه صرف به یک کشور [ایران] و عدم پرداختن به «نزاع اسرائیل و فلسطین»، در تقویت امنیت خاورمیانه ناکام خواهد ماند.

سفیر روسیه نزد سازمان ملل متحد همچنین این پرسش را مطرح کرد کع «چرا این نشست ایران را که یکی از عمده‌ترین و بزرگ‌ترین کشورهای منطقه است، دعوت نکرده است؟»

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این دیپلمات بلندپایه روسی در ادامه گفت:‌ «تلاش‌ها برای ایجاد نوعی ائتلاف نظامی در منطقه از طریق برگزاری کنفرانس و تمرکز بر برخورداری از یک رویکرد ساده‌سازی‌شده یکجانبه‌گرایانه که آشکارا تنها به ایران مرتبط است، [اقدامی] غیرسازنده است.»

واسیلی نیبنزیا تأکید کرد که چنین اقدامی «تنها چشم‌انداز دستیابی به یک ساختار اصیل امنیتی برای منطقه را [کمرنگ‌تر] می‌کند.»

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *