شکست تلخ جوانان ایران در یک قدمی نیمه نهایی مقابل عقاب ها

PolandsJakubZiobrowskitryingtosc 300x225 - شکست تلخ جوانان ایران در یک قدمی نیمه نهایی مقابل عقاب ها

تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی جهان برابر لهستان مغلوب شد.

 

 

 

 

 

تیم ملی والیبال جوانان ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی جهان از ساعت 20 برابر لهستان قرار گرفت که این بازی با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 29 بر 27 ، 21 بر 25 ، 25 بر 20 و 20 بر 25 و 15 بر 11 به سود لهستان خاتمه پیدا کرد.

 
به این ترتیب جوانان ایران در عین شایستگی از صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جهان بازماندند و حالا باید برای کسب عناوین پنجم تا هشتم با حریفان خود به رقابت بپردازند.

 
بهروز عطایی برای شروع این مسابقه جواد کریمی، رسول آقچه لی، اسماعیل مسافر، امیرحسین اسفندیار، طیب عینی، علی اصغر مجرد و اسماعیل طالبی را روانه میدان کرد.

 

 

** ست اول
بازی از همان ابتدا هیجان زیادی داشت و هر دو تیم با کری خوانی کار را آغاز کردند. نبرد تیم ها پایاپایی پیش رفت و هر دو تیم با قدرت کار کردند تا اینکه در امتیاز 8 بر 7 به سود لهستان تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.
بازیکنان ایران از چند توپ برگشتی به خوبی استفاده نکردند و وقت استراحت فنی دوم هم زمانی اعلام شد که نتیجه بازی 16 بر 14 به سود لهستان بود. بازی در امتیاز 16 به تساوی هم رسید، اما در ادامه لهستانی ها بازهم اختلاف را آن هم به کمک اشتباهات جوانان ایران بیشتر کردند تا در امتیاز 19 بر 16 به سود لهستان عطایی درخواست وقت استراحت فنی کند.
در ادامه بازی جوانان ایران در امتیاز 20 بازی را به تساوی کشاندند و تک دفاع علی اصغر مجرد ایران را 21 بر 20 پیش انداخت تا سرمربی لهستان درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز 22 بر 21 به سود لهستان این بار نوبت عطایی بود تا درخواست وقت استراحت کند.
شاگردان سباستین پاولیک تا آخرین لحظه جنگیدند و پا پس نکشیدند، اما جوانان ایران که از اهمیت این مسابقه به خوبی آگاه بودند با کمک کادر فنی و تغییراتی که در حین بازی در ترکیب تیم ایجاد شد توانستند ست اول را با نتیجه 29 بر 27 به سود خود رقم بزنند.

 
** ست دوم
ترکیب اولیه ایران برای این ست تغییری نکرد. بازهم لهستانی ها بودند که عملکرد بهتری در زمین داشتند. برتری آنها در امتیاز 7 بر 4 موجب شد تا بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کند. دفاع لهستانی ها موجب شد تا نتیجه بازی 8 بر 4 به سود آنها شود تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
سرویس های متوالی از لوکاش کوزوب و دریافت های ضعیف در زمین ایران موجب شد تا نتیجه بازی به 12 بر 6 به سود لهستانی ها تغییر کند تا عطایی درخواست وقت استراحت فنی کند. سرویس های شایان شاهسوند در تیم ایران شرایط را تا حدود زیادی تغییر داد و نتیجه بازی را 12 بر 10 به سود لهستان کرد تا پاولیک درخواست وقت استراحت کند.
اختلاف 2 امتیاز بین تیم ها پا برجا ماند تا در امتیاز 16 بر 14 به سود لهستان تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با بدشانسی به صعود لهستانی ها تمام شد و آنها توانستند با نتیجه 25 بر 21 ست را به سود خود رقم بزنند.

 
** ست سوم
ست سوم با شروع خوب ایران آغاز شد. بازیکنان ایران که نسبت به ست های گذشته تغییری نکرده بودند توانستند در این ست اختلاف خوبی با حریف قدرتمند خود ایجاد کنند تا در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
سرویس های خوب از سوی بازیکنان ایران و در ادامه دفاع های روی تور عالی از جوانان ایران کار را برای لهستانی ها بیش از پیش سخت کرد. در امتیاز 14 بر 8 به سود ایران پاولیک شاگردانش را فراخواند و نکاتی را به آنها در وقت استراحتی که درخواست کرده بود گوشزد کرد. برتری ایران تا وقت استراحت فنی دوم هم ادامه داشت. در این وقت استراحت نتیجه بازی 16 بر 11 به سود ایران بود.
روند بازی بسیار نزدیک شد و لهستانی برای هر امتیاز جنگیدند تا توانستند نتیجه بازی را به 20 بر 16 به سود ایران تغییر دهند. در این امتیاز عطایی درخواست وقت استراحت کرد. تلاش لهستانی ها بی فایده بود، چراکه ایرانی ها عزم خود را جزم کرده بودند که در این ست پیروز شوند و به هدف خود هم رسیدند. ست سوم با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد.

 
** ست چهارم
در ست چهارم با وجود اینکه بازی به صورت برابر پیش می رفت، اما برتری لهستانی ها در امتیاز 8 بر 5 تیم ها را روانه وقت استراحت فنی اول کرد. در ادامه مسابقه لهستانی ها بیشتر بر بازی مسلط شدند و نتیجه کار 12 بر 8 به سود آنها شد تا بهروز عطایی درخواست وقت استراحت فنی کند.
برتری لهستانی ها ادامه داشت تا در امتیاز 16 بر 13 به سود آنها تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. لهستانی ها نمی خواستند صدرنشینی خود در گروه را از دست بدهند و به همین دلیل برای هر توپ تا پایان جنگیدند. سرویس های کم نقص جواد کریمی کار دریافت را برای لهستانی ها سخت کرد و در ادامه یک امتیاز سرویس مستقیم هم نتیجه بازی را در امتیاز 16 به تساوی کشاند تا پاولیک درخواست وقت استراحت کند.پس از یک رالی تماشایی امتیاز 19 به لهستانی ها رسید تا نتیجه بازی 19 بر 18 به سود آنها شود و در ادامه هم دریافت ناقص و عدم هماهنگی در زمین ایران امتیاز 20 را به حریف تقدیم کرد تا در امتیاز 20 بر 18 به سود لهستان بازهم عطایی درخواست وقت استراحت کند. ست چهارم در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود لهستان خاتمه پیدا کرد و کار برای صعود جوانان ایران به ست حساس پنجم کشیده شد.

 
* ست پنجم
در ست پنجم روند به صعود لهستانی ها بود و به خوبی از موقعیت های خود استفاده کردند. امتیاز سرویس مستقیم از حریف و رقم خوردن نتیجه 7 بر 4 به سود لهستان عطایی را مجبور کرد تا درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز 8 بر 5 هم به سود لهستان هم تیم ها جای خود را عوض کردند.
در امتیاز 9 بر 6 به سود لهستان عطایی دومین وقت استراحت خود را هم درخواست کرد. تلاش شاگردان عطایی بی فایده بود و لهستانی ها نمی خواستند که این بازی را ببازند. این ست با نتیجه 15 بر 11 به سود لهستان خاتمه پیدا کرد.
نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان با حضور 16 تیم برتر از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی جمهوری چک و در شهرهای «چسکه بوجویتسه» و «برنو» برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *